Вирощування інжиру в домашніх умовах
Вирощування інжиру в домашніх умовах
Домашній інжир здатний приносити смачні плоди, які за своїми корисними якостями нітрохи не поступаються садовим аналогам. Деревце також відмінно росте на садовій ділянці, особливо в теплому кліматі.
Вирощувати інжир в домашніх умовах нескладно. Рослина добре пристосовується до теплого сухого клімату, не вимагає спеціальних складів грунту і дає перший урожай через пару років після посадки.
Грунт для посадки інжиру
Для посадки підійде звичайна земля, змішана з невеликою кількістю золи або вапна. В якості добрива можна додати жменьку дрібно стовченої яєчної шкаралупи і трохи торфу.
Способи розмноження інжиру
Рослина розмножується насіннєвим способом, живцюванням і висаджуванням кореневих нащадків. Насіннєвий спосіб можна застосовувати в кімнатних умовах, але тоді початок першого плодоношення відбудеться приблизно на 5-й рік життя саджанця. Найпростіше висадити держак деревця, зрізаний з плодоносного інжиру. Більш витривалими виявляються живці, взяті з нижньої частини рослини. Нижній зріз роблять косим і нарізають на ньому кілька подряпин, а верхній зріз залишають прямими. Зрізані частини потрібно помістити в ємність з водою, поки молочний сік не перестане виділятися. Живці поміщають на 10 годин в розчин гетероауксину – ця процедура сприяє більш швидкій адаптації саджанців.
Висаджування інжиру
Для посадки домашнього інжиру знадобиться невеликий горщик. Дно горщика посипають пористим матеріалом і укладають на нього підготовлений грунт. Грунт можна пропарити, також як і річковий пісок, тонкий шар якого висипають поверх грунту. Верхній шар потрібно злегка зволожити і зробити в ньому неглибоку ямку. Держак обмивають водою і висаджують в ямку, приминаючи землю навколо. Саджанець накривають скляним ковпаком, підтримуючи постійну температуру. У кімнаті має бути тепло і світло.
Догляд за саджанцем
Періодично потрібно знімати ковпак, провітрюючи рослина. Саджанець потребує регулярного поливу (змочуванні верхнього шару піску водою кімнатної температури). Після появи коренів (приблизно через місяць після посадки), саджанець можна пересадити в більш відповідний горщик. Грунт для пересадки можна підготувати колишнього складу, додавши трохи перегною і піску. Держак потрібно перенести разом з грудкою землі і полити слабким розчином марганцівки.
Вирощування молодого інжиру
Рослина любить світло, тому місце для вирощування інжиру потрібно вибирати яскраво освітлене і тепле. Протяги згубні для молодого інжиру, тому потрібно стежити за мікрокліматом в приміщенні, де він росте. Грунт слід періодично розпушувати, забезпечуючи вільне надходження повітря до коріння. Поливати інжир потрібно часто, від нестачі вологи листя починають сохнути, скручуватися і опадати. Коли настає період плодоношення, то регулярність поливів слід скоротити – так збережеться насичений смак плодів. Якщо влітку жарко і сухо, то необхідно обприскувати рослину теплою водою. Взимку рослина не потребує інтенсивного поливання, тому досить зволожувати грунт при появі перших ознак її пересихання.
У період росту рослину потрібно часто підгодовувати. Потрібно рясно заливати землю в горщику щотижня розчином сечовини. Органічні добрива (настій гною, зола, трав'яні розчини) рекомендується вносити в період вегетації. Полив розчином залізного купоросу збереже яскравий колір листя, а мікроелементи добре вносити в теплу пору року. Коріння будуть краще рости, якщо періодично поливати інжир рожевим розчином марганцю. У період спокою інжир можна не підгодовувати.
У процесі розвитку деревця потрібно міняти стали тісними ємності на більш просторі горщики. Пересадки слід проводити кожен рік, але тільки після початку періоду плодоношення.
Хвороби інжиру
Деревце, що вирощується будинку міститься в належних умовах, практично не піддається впливу шкідників. У профілактичних цілях інжир слід вирощувати окремо від інших домашніх культур.
Велике значення має догляд за кроною рослини. Правильно сформована крона не залишає шкідників шансів. Коли інжир інтенсивно розвивається, його крона теж зростає швидкими темпами, тому довгі пагони потрібно видаляти. Укорочення верхніх гілок допомагає нижнім втечам стати сильніше і міцніше. У зимові місяці крону дерева можна довільно обрізати.
Зимувати рослина має в прохолодному приміщенні, де температура не піднімається вище 5 °C (підвал, погріб, балкон). Показником поступового переходу до періоду спокою буде початок процесу скидання листя. Для рослин, які восени ще зберігають зелене листя, слід штучно створити умови для переходу на зимовий період – припинити поливи та підживлення.
- Лляні каші з корисними добавкамиЗустрічайте весняну новинку - поживні лляні каші з корисними добавками!Повна версія статті