Кунжут чорний, насіння чорного кунжуту
86 ₴/упаковка
Мінімальна сума замовлення на сайті — 100 грн
- Готово до відправки
Кунжут чорний неочищений - насіння кунжуту чорного
Чорний кунжут не такий популярний, як його очищений “побратим”, тому що значно рідше вживається у кулінарії. Характеризується більш вираженою гіркуватістю, маслянистістю, яскравим ароматом, а також красивим матовим чорним кольором, який ефектно виглядає у стравах. Неочищений кунжут – ще корисніший, ніж білий: у ньому більше кальцію (на 60%) та антиоксидантів.
Чорний кунжут – це олійна культура, що відноситься до виду однорічних трав'янистих рослин роду Кунжут сімейства Педалієві. Насіння чорного кунжуту характеризується прекрасним ароматом та приємним масляним горіховим смаком. Кунжутне насіння має лікувальні властивості, тому широко використовується в традиційному лікуванні та народній медицині.
Корисні властивості чорного кунжуту полягають у його багатому хімічному складі з високим вмістом антиоксидантів. У складі насіння чорного кунжуту міститься ряд цінних елементів для здорового функціонування організму: холін, вітаміни А, В2, В5, В6, В9, В12, С, Е, К та РР, а також калій, кальцій, магній, цинк, селен, мідь і марганець, залізо, фосфор та натрій. За вмістом кальцію, чорний кунжут вважається чемпіоном серед продуктів рослинного походження, недарма після складних переломів лікарі рекомендують приймати саме чорний кунжут.
Насіння чорного кунжуту має натуральні антиоксидантні властивості. Кунжутне насіння використовується, як профілактичний засіб проти онкологічних захворювань, уповільнює процес старіння організму, сприяє кровотворенню, має антиракові властивості, нормалізує обмінні процеси, та сприяє очищенню організму від шлаків та токсинів.
Кунжутні насіння використовуються для приготування десертів, мусів та пудингів. Насінням часто посипають хліб, коржі та здобну випічку, додають у салати, соуси та холодні закуски. Чорний кунжут входить до складу багатьох спеціальних сумішей спецій, часто з додаванням оливкової олії.
Особливості виробництва насіння чорного кунжуту
Ми ретельно контролюємо весь процес поставки кунжуту з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
- Вирощування. Наш кунжут росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
- Зберігання. Кунжутне насіння обмолочується і підсушується без зняття лушпиння, зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує неочищений чорний сезам з останнього врожаю.
- Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
Застосування в кулінарії насіння чорного кунжуту
Насіння чорного кунжуту – досить універсальне, якщо мова йде про приготування їжі. Воно підходить для салатів, гарнірів з рису та локшини, холодних закусок (бутербродів, фреш-ролів), соусів і маринадів, панірування м’ясних і рибних страв. Прекрасно поєднується з горіхами, свіжими овочами, зеленню, медом.
Чорний кунжут входить до складу багатьох пряних сумішей. При нагріванні його аромат і смак посилюються. Спробуйте обсмажити грінки, посипавши їх зверху чорним кунжутом, або запекти з ним хліб і коржі.
Морозиво із чорного кунжуту
Пророщування насіння чорного кунжуту
Насіння чорного кунжуту для пророщування та вирощування мікрозелені є багатим джерелом антиоксидантів і корисних жирних кислот.
Щоб отримати пророщений сезам, необхідно взяти півсклянки неочищеного насіння, промити його та замочити у чистій воді кімнатної температури на 4-8 годин. Після замочування вода може змінити колір на чорний. Лякатися не варто, це лише говорить про натуральність продукту.
Після того як насіння увібрало достатню кількість вологи, потрібно злити воду, накрити його зволоженою марлею (або покласти в спеціальні баночки для пророщування) і поставити у темне місце. Періодично зернятка потрібно зволожувати. Перші паростки з’являться вже через 24-28 годин.
Чим довше кунжут буде проростати – тим більш гірким ставатиме. Оптимальна довжина паростків – 3-5 мм. Коли вони досягнуть такого розміру – потрібно їх поставити у холодильник, щоб уповільнити процеси росту. Таким чином, пророщений кунжут можна буде використовувати протягом 3 днів.
Вживати пророщений чорний кунжут краще вранці як самостійну страву або додавати в каші, смузі, салати, пасти, коктейлі. Добова норма – близько 50 г (1,5 ст.л.).
Корисні властивості насіння чорного кунжуту
Чорний кунжут корисний у будь-якому віці, а також під час вагітності. Він здатний запобігати процесам старіння та онкології, нейтралізувати дію вільних радикалів, стимулювати клітинне оновлення.
- Кровоносна система. Зниження рівня шкідливого холестерину. Здатність робити судини більш міцними й еластичними. Профілактика анемії та ІХС. Нормалізація складу крові, згортання, тиску.
- Травна система. Гепатопротекторна функція. Прискорення загоєння запалених слизових ШКТ. Підвищення засвоюваності корисних речовин. Усунення гнильної та хвороботворної мікрофлори, гельмінтів, запорів.
- Нервова система. Поліпшення мозкової діяльності. Користь при депресивних станах, допомога при безсонні. Легкий заспокійливий ефект, зниження рівня стресу.
- Опорно-рухова система. Користь при остеопорозі, остеохондрозі, ревматоїдному артриті, нестачі кальцію. Прискорення зрощення кісток при травмах, переломах і тріщинах. Поліпшення стану зубів. Сприяння набору м’язової маси.
- Ендокринна система. Підтримання у нормі роботи щитовидної залози. Нормалізація ваги, гормонального фону й обміну речовин. Зміцнення імунітету. Підвищення інсулінорезистентності.
- Покривна система. Зміцнення волосся та нігтів. Зменшення проявів атопічного дерматиту. Омолодження шкіри.
- Статева система. Підвищення лібідо. Зменшення болю при менструаціях, допомога при аменореї.
Особливості вживання та зберігання насіння чорного кунжуту
- Для вагітних і годувальниць: рекомендується до вживання. Сприяє правильному розвитку плоду, покращує якість молока.
- Для дітей: дуже корисний після 1-2 рочків.
- Термін зберігання: не більше 6 місяців у холодному місці без доступу повітря (щоб уникнути окислення).
- Добова норма: 2-3 ст.л.
Протипоказання насіння чорного кунжуту
При надмірному вживанні можливі небажані реакції у вигляді нудоти, головного болю, здуття живота. Не вживати продукт при індивідуальній непереносимості, сечокам’яній хворобі, підвищеному згортанні крові, варикозі вен.
Кунжут варто тимчасово виключити з раціону при лікуванні серцевими глікозидами.
Корисний склад насіння чорного кунжуту
- Вітаміни: А, група B (B2, B3, В4, B5, B6, B9, B12), С, Е, F, K;
- Біологічно значущі елементи: залізо, калій, кальцій, магній, марганець, мідь, молібден, натрій, селен, фосфор, цинк;
- Корисні сполуки: лецитин, незамінні амінокислоти (триптофан, гістидин), фітин, фітоестрогени, фітостероли (бета-ситостерин), лігнани (сезамін), поліненасичені жирні кислоти, сезамол.
Характеристики
- Білки 19,4 г на 100 г продукту
- Жири 48,4 г на 100 г продукту
- Вуглеводи 12,2 г на 100 г продукту
- Калорійність 565 Ккал на 100 г продукту
- Тип упаковки паперовий крафт-пакет або мішок
- Термін зберігання (рекомендований) 6 міс. у сухому місці при температурі від +4°С до +18°С
- Країна походження насіння Індія
Хрусткі хлібці з кунжутом
Більше зерна та насіння для пророщування можна переглянути в цьому розділі
Усі наші товари на сайті vegan-tehnika.com.ua
Основні | |
---|---|
Культура | Кунжут |
Тип продукції | Посівний (насіння) |
Сорт/Гібрид | Чорний |
ГМО | Ні |
Країна виробник | Індія |
Упаковка | |
Вага, г | 250 г |
- Ціна: 86 ₴/упаковка